Kontakt telefoniczny

+48 510 572 007

biuro@bioinstal.pl

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak zdobyć dofinansowanie na budowę ekologicznej oczyszczalni ścieków i czy jest możliwe skorzystanie z funduszy unijnych?

  W celu uzyskania aktualnych informacji na temat możliwości uzyskania dofinansowania sugerujemy kontakt z urzędami administracji istniejącymi na Państwa terenie zamieszkania (Starostwo, Urząd Gminy, Fundusz Ochrony Środowiska itp).
 • Czy wykonanie oczyszczalni ścieków o wydajności mniejszej niż 5 m3 wiąże się z uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego, czy Państwo to załatwiacie?

  Zgodnie z Prawem Wodnym pozwolenie wodno prawne wymagane jest przy zużyciu ścieków w ilości powyżej 5 m3/doba. Zatem nie ma takiego wymogu dla oczyszczalni nawet do 30 osób. Jeśli zaszła by taka potrzeba firma Bioinstal odpłatnie wykonuje operaty wodno prawne i uzyskuje pozwolenia.
 • Jakich detergentów nie można używać przy przydomowych oczyszczalniach ścieków?

  Działanie przydomowej oczyszczalni nie ogranicza stosowanie środków czystości. Rozwój osadu czynnego nie jest zakłócany przez normalne stosowanie detergentów. Do zaburzeń osadu może dojść w przypadku jednorazowej aplikacji sporych ilości silnych środków czyszczących (np. 1 litr Domestosu).
 • Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków wymaga serwisowania?

  Tak. W przypadku przydomowych oczyszczalni ścieków należy pamiętać i przestrzegać pewnych zasad. Niektóre oczyszczalnie wymagają stosowania biopreparatów (Urządzenia niższej jakości).  Każdą oczyszczalnie trzeba opróżnia za pomocą samochodu asenizacyjnego, częstotliwość opróżniania jest uzależniona od rodzaju i wielkości urządzenia, średnio raz na 1-2 lata. W przypadku oczyszczalni biologicznych zalecany jest profesjonalny serwis raz w roku.  W naszej firmie można zamówić usługę przeglądu serwisowego.
 • Czy oczyszczalnia będzie działać podczas mrozów?

  Tak. Pomijając fakt, że cała oczyszczalnia przykryta jest izolującą warstwą gruntu, to dopływające ścieki mają stosunkowo wysoką temperaturę, do 40°C. Procesy biochemiczne zachodzące w osadniku powodują również wydzielanie energii w postaci ciepła.  
 • Czy oczyszczone ścieki z przydomowej oczyszczalni ścieków można wykorzystywać w gospodarstwie domowym?

  Oczyszczone ścieki pod drenażem są wchłaniane przez grunt, natomiast ścieki z oczyszczalni biologicznych, SBR itp należy odprowadzić do środowiska naturalnego. Nawet najlepiej oczyszczone ścieki nie nadają się do użytku wtórnego.
 • Czy z oczyszczalni nie będą się wydobywały brzydkie zapachy?

  Nie, ponieważ oczyszczalnia posiada szczelne zamknięcie, a pion kanalizacyjny jest wyprowadzony ponad dach w celu wentylacji urządzenia. W domu wszystkie urządzenia armatury sanitarnej mają zamontowany syfon, który uniemożliwia przedostanie się przykrych zapachów do wnętrza budynku.
 • Czy woda deszczowa z rynien i drenażu odwadniającego może być kierowana do przydomowej oczyszczalni ścieków?

  Nie, ponieważ przeciąża ona oczyszczalnie i zaburza w niej procesy oczyszczania ścieków. Wodę deszczową należy gromadzić w zbiornikach do tego celu przeznaczonych i wykorzystywać ją do podlewania ogrodu, mycia auta, spłukiwania toalet lub rozsączać w gruncie.
 • 1

Masz więcej pytań ?

Jeśli masz więcej pytań dotyczących instalacji oczyszczalni ścieków, prac ziemnych lub wynajmu maszyn budowlanych,  zadzwoń lub skontaktuj się elektronicznie.

Kontakt

Firma Bioinstal

Nowości na stronie

Oczyszczalnie biologiczne

Kwi-10-14 BIOINSTAL

Oczyszczalnie biologiczne

Kwi-10-14 BIOINSTAL

Szambo czy oczyszczalnia ?

Zostań z nami w kontakcie

Adres

ul. Główna 9
55-080 Małkowice
Wrocław

Zadzwoń

+48 510 572 007

Napisz

biuro@bioinstal.pl